Diş Beyazlatma Ve Diş Mücevheri

Diş Beyazlatma Ve Diş MücevheriGünümüzde diş hekimliği, dişlerde yalnızca sağlığı değil, imajı, yani estetik ve hoş görünümü de sağlamaya yönelik metotları uygulamaktadır. Kişilerin, kendilerine özel hizmet alma arzuları, tıp ve diş hekimliğinde estetik alanlardaki gelişmelerin ve tasarımların önünü açmıştır.

Bembeyaz ışıldayan dişlerle gülümseyen bir yüz, özgüveninizi arttırır,sosyal yaşamınızda size avantaj sağlar.Bundan sonra diş hekiminize keyifli uygulamalar için de gelmek isteyebilir sağlıklı ve güzel bir gülüşle ayrılabilirsiniz.Diş beyazlatma (bleaching) dişlerinizin mevcut renginin, beyazlatma jelleri kullanılarak, üç-dört ton açılması işlemidir.İşlem sırasında, dişler üzerinde herhangi bir aşındırma oluşması,iğne yapılması yada ağrı duyulması söz konusu değildir.

Ofiste ve evde uygulanan tipleri mevcuttur.Evde uygulanan yöntemde, doktorunuzun sizden aldığı ölçü üzerinde hazırlanmış olan ince bir plak içerisine, uygun konsantrasyondaki beyazlatma jelini tavsiye edilen şekilde koyarak uygularsınız. Uygulama süresi günde 4-5 saat olmak üzere 5-6 gündür.

Klinikte uygulanan yöntemde ise yüksek konsantrasyondaki beyazlatma jeli hekim tarafından dişlere doğrudan uygulanır.Yüksek enerjili ışık yardımıyla beyazlatma işlemi yaklaşık bir saatte gerçekleştirilir.

Diş beyazlatmanın uygulama alanları şunlardır:

Doğuştan koyu renkli dişler, antibiyotik kullanımına bağlı renklenmeler, kanal tedavisi, travma, yaşlılık ve flor birikimine bağlı renk değişiklikleri sayılabilir. Beyazlatma işlemi etkili ve güvenli bir yöntemdir. Beyazlatma uygulamasını engelleyecek herhangi bir sistemik rahatsızlık yoktur. Yapılan bilimsel araştırmalar, beyazlatma ajanlarının dişin mine ve dentininde herhangi bir hasara neden olmadıklarını göstermiştir. Hamilelerde ve emziren annelerde güvenilirliği hakkındaki araştırmalar yeterli olmadığı için kullanılmamasını öneririm. Kişilerin kendilerine özel hizmet alma arzularından biri de gülümsemelerini farklılaştırmaktır. Gülümsemenize farklılık kazandırmak için diş mücevheri uygulamaları sıklıkla yapılmaktadır. Farklı boyut,şekil ve renklerde üretilmiş bu tip aksesuarlar uygulanırken dişinizin kesilmesi yada delinmesi söz konusu değildir. Diş hekiminiz kısa bir süre içerisinde özel yapıştırıcısı ile ağrısız bir şekilde uygular. Bu uygulama dişlerinize hiçbir zarar vermez ve istenildiğinde kolayca çıkarılabilir.

Sağlıklı gülüşler dileğiyle…